Układanie płyt z wełny na dachu

izolacja dachIzolacja układana na krokwiach jest najlepsza pod względem właściwości fizycznych. Płyty z wełny mineralnej układa się w dwóch warstwach. Zaletą tego wariantu izolacji jest to, że cały przekrój krokwi pozostaje wówczas widoczny, co nadaje pomieszczeniom interesujący rustykalny charakter. Oprócz tego, …

Folia paroprzepuszczalna

Folia paroprzepuszczalnaKażda firma produkująca materiały termoizolacyjne ma swój system dociepleń powierzchniowych. Materiał taki jest bardzo drogi, kupno 1 m2 to wydatek rzędu 40-45 zł. Na cenę wpływa szereg dodatkowych wymogów. Wełna musi nie tylko dobrze izolować, ale powinna być odpowiednio twarda …

Izolacja układana na krokwiach

izolacja na krokwiachWarstwa izolacyjna o grubości 180 mm jest w stanie zapobiec zarówno nadmiernym w lecie, jak i niedostatecznym zimą temperaturom panującym na poddaszu.

Są trzy możliwości ułożenia warstwy izolującej – pod, pomiędzy i nad krokwiami. Pierwsze rozwiązanie ma prawie same wady: …

Więźba dachowa

Więźba  dachowaWidoczne belki stropowe i krokwie tworzą na poddaszu przytulną atmosferę wiejskiego domu.

Jeśli drewniana konstrukcja dachowa ma być widoczna na całym poddaszu, na wszystkie krokwie i belki należy użyć materiału wygładzonego. To z kolei powoduje dość znaczny wzrost kosztów jego …

Jak położyć wykładzinę dywanową cz.4

klejenie wykladziny17. Na narożnikach zewnętrznych podniesiony dywan nacina się pod kątem 45° aż do podłogi. Następnie obie części trzeba docisnąć do krawędzi ściany i uciąć.

18. W kącie wycina się narożny kwadrat tak, by jego wierzchołek sięgał do rogu pomieszczenia, obydwa …

Jak położyć wykładzinę dywanową cz.3

docinanie wykladziny8. Nóż do wykładzin dywanowych (z zakrytym ostrzem i wierzchołkiem prowadzącym) jest wręcz niezastąpiony przy cięciu grubszych materiałów.

9. Kontury krzywoliniowe można dokładnie wycinać nożyczkami, jeśli wcześniej zaznaczy się je flamastrem na wykładzinie, według odpowiedniego szablonu.

10. Najlepsze do cięcia …

Jak położyć wykładzinę dywanową cz.2

kladzenie wykladzinyPodczas mierzenia powierzchni pokrywanej podłogi należy wziąć pod uwagę wnęki drzwiowe i okienne. Mierzy się odległości od ściany do ściany, nie uwzględniając listew podłogowych. Na wszelki wypadek do każdego pasma dolicza się po około 10 cm.

1. Stare wykładziny najlepiej …

Jak położyć wykładzinę dywanową cz.1

wykladzina dywanowaDo układania wykładzin dywanowych potrzebnych jest tylko kilka narzędzi, ale za to powinny być one dobrej jakości. Lepiej wydać parę złotych więcej na narzędzia, niż zepsuć nową wykładzinę jeszcze przed jej rozłożeniem.

Tekstylne wykładziny, pokrywające podłogę od ściany do ściany, …