Jak zrobić regał na linkach

regal na linkachPrezentowany przez nas regał zawieszony jest na napiętych stalowych strunach, dzięki czemu sprawia wrażenie lekkiego i przejrzystego. Cechy te stanowią główną zaletę regałów ustawianych w poprzek pomieszczeń. Jeden z nich wolno szybuje w powietrzu, a drugi -tańszy – przykręcony jest jednym z boków do drewnianych listew na ścianie.

1.    Końcowy napinacz linki w prawym narożniku, służący jednocześnie do naprężania i mocowania, należy najpierw rozkręcić, aby umożliwić założenie drucianej linki. Następnie śrubę mocującą wraz z kołkiem trzeba zakotwić w podłodze i nakręcić na nią napinacz.

2.    Napinacz kątowy (z możliwością regulacji od 0 do 180 stopni) mocowany jest pod skosem.

3+4. Półki od strony ściany mocuje się przy pomocy samodzielnie wykonanych elementów z drewna, a 5, po drugiej stronie bezpośrednio na linkach przy pomocy specjalnych uchwytów. Wszystkie potrzebne materiały i elementy można kupić w sklepach z artykułami żelaznymi lub w marketach budowlanych.

Półki mocowane są do ściany drewnianymi listwami, które w przypadku ścian skośnych trzeba ściąć odpowiednio do kąta nachylenia.