Dekoracja skosów poddasza

dekoracja skosuBoczne oświetlenie
Bardzo dekoracyjne lampki ścienne ozdobione kwiecistymi wzorami można z powodzeniem mocować pod skosami, uzyskując przy tym niebanalny efekt. Do każdej z lampek należą cztery różne przesłony, dzięki czemu od czasu do czasu poprzez ich wymianę uzyskamy całkowicie odmienny efekt oświetleniowy. Kable w prosty sposób mocuje się obejmami do ściany i sprowadza w dół do gniazdka.

Obrazki w ramkach
„Obrazek wisi krzywo” – no i dobrze, bo tak właśnie powinien. Przeważnie, uchwyty do obrazów wieszanych pod skosami są skomplikowane, a przecież możemy do tego celu wykorzystać haki przeznaczone do wieszania ręczników. Najpierw należy zamontować dolne uchwyty, przyłożyć do nich obraz i zaznaczyć na ścianie (z zapasem!) miejsca zamocowania obu pozostałych haków. Obraz wsuwa się później pomiędzy haki z boku.

Półka na czasopisma
Po zawieszeniu na pionowej ścianie zwykłej półki na czasopisma, ułożone w niej gazety znajdą się w pozycji ukośnej. Po zamontowaniu jej na ścianie ukośnej też może służyć do tego celu, jeśli półki nie wychylą się na zewnątrz poza położenie pionowe. Po luźnym złożeniu elementów półki na próbę, należy przykręcić na stałe do ściany elementy boczne i włożyć półki w nacięcia.