Jak zrobić domek dla dzieci? cz.1

jak zrobic domekPrawdziwy domek z tektury. Własny domek maluchów to gwarancja dobrej zabawy. Dzięki prostej konstrukcji ścian wykonanych z tektury można go łatwo zbudować i równie łatwo rozłożyć na części, gdy znudzi się dzieciom.

Domek do zabawy daje dzieciom schronienie przed rodzicami, z możliwością śledzenia wszystkiego, co się dzieje w mieszkaniu. Budowla ta ma jednak jeszcze więcej zalet. Konstruuje się ją z arkuszy tektury o strukturze plastra miodu, dzięki czemu jest lekka jak piórko, można ją wykonać w ciągu jednego dnia, a po rozłożeniu tworzy pakiecik o grubości sześciu centymetrów, dający się łatwo schować za szafą.

Materiały budowlane, czyli tekturę żebrowaną i tekturę falistą do pokrycia dachu i okiennic, można kupić w specjalistycznych składach papierniczych.
Materiał podstawowy, dzięki swojej budowie podobnej do plastra miodu, jest sztywny i odporny na łamanie. Niestety niełatwo go kupić, łatwiej natomiast zdobyć za darmo – w postaci zużytych wielkich opakowań kartonowych, dostępnych we wszelkich marketach i dużych sklepach. Po wyjęciu zszywek i obustronnym zaklejeniu przecięć i załamań mocnym papierem pakowym uzyskamy pełnowartościowy materiał do trasowania i wycinania elementów domku.

Jeśli nasze dzieci chcą samodzielnie przystroić domek według własnych projektów, możemy kupić im odpowiednie farby, które (według europejskiej normy) powinny być odporne na działanie śliny. Lakiery akrylowe wodorozcieńczalne należy nakładać cienką warstwą, aby nie spowodować pofałdowania tektury.

czytaj dalej