Wiechlina roczna, Wiechlina łąkowa, Wiechlina zwyczajna

Wiechlina roczna — Poa annua. Jest to trawa bardzo niska. Najlepiej rośnie na zwięzłych, żyznych i wilgotnych glebach; jest bardzo żywotna. Rozmnaża się bardzo intensywnie przez wytwarzane przez cały okres wegetacji nasiona oraz przez rozłogi. Bardzo często pojawia się na zadeptanych i zniszczonych trawnikach. Uważana często za niepożądaną, coraz częściej jednak stosuje się ją w mieszankach na trawniki sportowe, przede wszystkim dlatego, że doskonale znosi deptanie i bardzo niskie koszenie.

Wiechlina łąkowa — Poa pratensis. Gatunek 'bardzo ważny. Jest to trawa bardzo żywotna, rozłogowa, tworząca piękną zwartą darń. Odznacza się dużą tolerancją wobec warunków glebowych. Odporna na suszę i niską temperaturę. Liście jej mają ładną, żywozieloną barwę. Ma wiele wyselekcjonowanych typów.

Wiechlina zwyczajna — Poa trivialis. Gatunek ten odznacza się wyjątkowo silną odpornością na zacienienie, nie znosi jednak stanowisk suchych. Dobrze rośnie i wygląda tylko na glebach wilgotnych. W czasie suszy liście jej przybierają zabarwienie czerwonawe. Na wiosnę bardzo szybko rozpoczyna wegetację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *