Więcej miejsca w szafie

szafa wnekowaW każdym domu przyda się szafa, która może posłużyć nie tylko do przechowywania odzieży, ale także otworzy swe wnętrze na bardziej urozmaicone potrzeby użytkowników. Warto więc pomyśleć o zainstalowaniu szafy wnękowej. Po pierwsze dlatego, że dzięki niej do przechowywania rzeczy można wykorzystać całą wysokość pokoju, aż po sufit, po ostatni wolny centymetr sześcienny, a po drugie dlatego, że można wchodzić do wnętrza takiej szafy, ponieważ jej szyna podłogowa jest płaska. Ma to szczególne znaczenie, gdy części wyposażenia wnętrza szafy, jak na przykład toaletka, biurko z komputerem, stolik z przyborami do szycia czy też dodatkowe łóżko dla gości, tymczasowo pełnią również rolę wyposażenia pokoju. Jeśli wyposażenie owo nie jest już użytkowane, wszystko znika za przesuwanymi drzwiami.

Można porządnie poukładać swetry, nie korzystając z tradycyjnych regałów. Podwieszane półki z niebieskiego nylonu nakłada się na pręt ubraniowy, który przy pomocy zwykłych uchwytów mocuje się do ściany i do sąsiedniego regału. Pod zawieszanymi półkami zmieści się szafka wysuwana na rolkach, jeśli je skrócimy o jeden poziom. Najłatwiej zrobić to przy pomocy zszywacza; w razie potrzeby, z łatwością przywrócimy półkę do poprzedniego stanu. Aby skrócić wiszący regał, dolną półkę podnosimy do góry i zszywaczem przypinamy na obwodzie do następnej.

Wszystko jedno czy szafa ma głębokość 60, czy 40 cm. Możemy optymalnie wykorzystać przestrzeń mebla układając w nim możliwie dużo rzeczy.