Wąska wnękowa szafa 40 cm

szafa 40Nie zawsze, funkcjonalna szafa musi mieć 60 cm głębokości – czasami wystarczy 40 cm. Często do zabudowy przeznaczane są niewielkie wnęki, które miały być wykorzystywane do przechowywania w nich różnych długich przedmiotów i dlatego nie mają standardowej głębokości 60 cm. Wymiar ten z reguły jest zachowywany przy projektowaniu szaf, ponieważ szerokość wieszaków wynosi od 50 do 55 cm, a te powinny wisieć w szafie obok siebie.

Naturalnie istnieje dużo rozwiązań przestrzennych również dla płytszych wariantów szaf. Niektóre z nich zawarliśmy w naszym projekcie „szczuplejszego” schowka. Między innymi pokazujemy jak można przechowywać ubrania na wieszakach powieszonych jeden za drugim oraz jak schować w takiej szafie stolik do szycia i łóżko dla gości.

Systemy szyn naściennych tworzą bardzo dobre połączenie z szafami wnękowymi. Ponieważ odległości pomiędzy szynami są dowolne, szafę możemy zagospodarować zgodnie z naszymi potrzebami. Półki można przyciąć na miarę, samodzielnie lub w specjalnych punktach usługowych. Szczególnie praktyczny jest wysuwany pręt ubraniowy, który umożliwia powieszenie jednego za drugim wieszaków z ubraniami w płytkich, 40-centymetrowej głębokości, szafach.