Rośliny doniczkowe jako dekoracja

begonia bulwiastaMiędzy hortensjami i bambusem można bawić się nadzwyczaj przyjemnie Oto rośliny doskonale rosnące w doniczkach i świetnie nadające się na naturalną dekorację.

Nie tylko lampiony i łańcuchy świetlne mogą zdobić ogród na czas przyjęcia – czasami główną rolę gra zieleń. Zieloną scenerię naszego party można stworzyć specjalnie na tę okazję, z pięknie zaaranżowanych roślin doniczkowych. Naturalnie nie wszystkie rośliny nadają się do tego celu równie dobrze. Wiele z nich źle znosi przenosiny, inne nie są zbyt dekoracyjne nocą albo też są po prostu zbyt małe, by mogły tworzyć ciekawe tło.
Wyszukane przez nas pięknie kwitnące byliny i krzewy, rośliny zielone, kwitnące wieloletnie rośliny pnące i pnącza jednoroczne są wyjątkowo dorodne i dekoracyjne.
Kto nie dysponuje dostateczną liczbą własnych roślin, powinien dowiedzieć się w pobliskim gospodarstwie ogrodniczym, czy nie można wypożyczyć dużych roślin, oczywiście za odpowiednią opłatą.

Chrysanthemum frutescens kwitnie całe lato. Odmiana żółta tej rośliny jest większa od białej i łatwiejsza do przezimowania.
Ołownik (Plumbago auriculata) lubi miejsca słoneczne i osłonięte przed wiatrem. Porcelanowo niebieskie kwiaty widać nawet w ciemności.
Zielone krzewy idealnie pełnią rolę osłony.
Bugenwillą (Bougainvillea glabra) mając dużo słońca wspaniale się rozrasta i może być prowadzona jako krzew, roślina pienna albo pnąca.
Datura jest nie tylko najpiękniejszą i najłatwiejszą w uprawie rośliną doniczkową, ale także należy do tych roślin, które roztaczają wokół oszałamiający zapach, najsilniej wyczuwalny w upalne noce. Wspaniała roślina na letnie przyjęcie w ogrodzie.

Roślina jadalna ozdobą ściany.
Jako dekoracja służyć mogą zarówno rośliny kwitnące, jak i warzywa. Oto przykład wykorzystania dekoracyjnych walorów ogórka o ciemnych, błyszczących owocach. Równie ładnie wyglądać mogą pomidory, truskawki i groszek. Jeśli tylko zapewnimy dostatecznie dobrą glebę, wszystkie te gatunki mogą rosnąć także w doniczkach.