Okucia bramy

okucia bramyUmiejscowienie i rodzaj okuć są ważnymi czynnikami warunkującymi prawidłowe funkcjonowanie bramy. Montowane na stałe haki i zawiasy trzeba bardzo dokładnie ustawić, ponieważ to od nich zależy położenie skrzydeł, którego po montażu nie można już zmienić. Obie części okucia sprzedawane są …

Jak zrobić drewnianą bramę cz.3

montaz bramyBramę ustawia się w odpowiedniej pozycji, podpiera klinami i unieruchamia. Należy zwrócić uwagę na odstęp między skrzydłami.

Przykładając okucia zaznaczamy pozycję haków. W przypadku zawiasów regulowanych, dokładność tej czynności można korygować.
Haki mocowane są do muru śrubami i kołkami, a …

Jak zrobić drewnianą bramę cz.2

zrobic brameKonstrukcja bramy jest niezwykle prosta, gdyż ma formę prostokątnej ramy składającej się z trzech nałożonych na siebie warstw impregnowanego drewna. Do budowy bramy użyto desek 20 x 45 mm i 20 x 70 mm. Wszystkie wkręty i gwoździe powinny być …

Jak zrobić drewnianą bramę cz.1

jak zrobic brameDrewniane bramy nie są wieczne, również te pokryte środkami impregnującymi. Jeśli taka stara ogrodowa brama nie nadaje się już do remontu, to nie powód, by od razu załamywać ręce – trzeba zrobić nową.

Bramy i furtki można kupić gotowe, w …